2. |
  3. 13 °C
  4. |

Tiszakécskei győzelem a Kiskunfélegyházi HTK fölött

Mindössze egy mérkőzést játszottak le a megyei I. osztályú férfi kézilabda bajnokságban szombaton, a többi találkozó elmaradt.

A Tiszakécske a Kiskunfélegyházi HTK csapatát fogadta. A bajnokságban eddig egyik gárda sem szerepelt túl jól, ezért fontos volt az, hogy ki szerzi majd meg a győzelemért járó pontokat. A hazaiaknak a két tartalék kapuson kívül mindössze három mezőnyjátékosuk ült a kispadon, míg a vendégek tizenhat játékossal érkeztek a találkozóra. Az első gólt a hazaiak szerezték, még pedig hét méteresből. Ezt követően fokozatosan húzott el a Tiszakécske. Az első félidő közepén azonban több alkalommal is két perces kiállítást kaptak, de ez sem szegte kedvüket és folyamatosan növelték előnyüket. Már négy góllal is vezettek, de félidő végére három gólos előnyt (15:12) sikerült szerezniük. A második játékrészben még jobban rákapcsolt a hazai gárda és a 40. percben már hat gól volt a két csapat közötti különbség, sőt egy alkalommal hét góllal is vezettek a tiszakécskeiek. Ez, mint felrázta volna kiskunfélegyháziakat, mert folyamatosan jöttek felfele, és egyre jobban csökkentették az eredményt. Felváltva volt három és négy a gólkülönbség a tiszakécskeiek javára. Végül a hazaiaknak sikerült megtartani a három gólos különbséget.

Balogh Tészta Tiszakécske–P P Kiskunfélegyházi HTK 29:26 (15:12)

Tiszakécske, zárt kapuk mögött, vezette: Horváth Zoltán, Simon András.

Tiszakécske: Rimóczi – Dobos, Lénárt, Bagaianu, Gergely, Szabó M., Bagi. Csere: Gungli, Ézsiás, Balog, Pénzes, Gondi. Edző: Kecskés András

Kiskunfélegyháza: Baranyi – Fojt, Csányi, Nyerges, Czakó, Vass, Csáki. Csere: Kertész, Tarjányi, Buri, Baksai, Árvai, Lajos, Barta, Balanyi, Kanyó. Edző: Fekete Krisztián

Gólszerző: Dobos 7, Bagi 6, Gergely 5, Pénzes 4, Bagaianu 3, Lénárt 2, Szabó 2, ill. Csáki 12, Nyerges 5, Czakó 3, Baksai 2, Fojt, Csányi, Vas, Kanyó.

Kecskés András: Először is szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, mert attól függetlenül, hogy három góllal kikaptak, nagyon jól játszottak. Gyakran megzavarták a támadásainkat, és a védekezésünkben is előfordult olyan, hogy nem tudtuk, hogy mit játszunk ellenük. Szerencsére sikerült rendezni a sorainkat, és megérdemelten nyertünk. A betegségek és sérülések miatt kevesen voltunk, de sikerült úgy forgatni a sorainkat, hogy végére se legyen nagy probléma. Reménykedtünk abban, hogy ennél kicsit nagyobb győzelmet aratunk, de az ellenfelünk nagyot küzdött. A jelenlegi helyzetünkben örülünk ennek a győzelemnek, mert egy hosszabb vereségi szériánk szakadta meg ezen a meccsen. Nagyon kellett nekünk ez a győzelem. Igaz volt már hét gólos előnyünk is, de a végére kicsit elfáradtunk, a támadásainkat nem mindig tudtuk góllal befejezni, és a védekezésünk sem zárt úgy össze, mint ahogyan kellett volna. Jöttek ránk nagyon, de szerencsére sikerült rendeznünk a védelmünket, és a végén egy-két szép góllal bebiztosítottuk a győzelmünket.

Fekete Krisztián: Nagyon jó mérkőzésen vagyunk túl, nagyon jól játszott a Tiszakécske, készültünk is arra, hogy kemény védekezéssel, már-már agresszívan fognak védekezni ellenünk. Erre készítettem fel a srácokat, tudták is, hogy mire számítsanak. Belementek az egy, egy elleni harcba, ez által ki tudtuk harcolni a hétmétereseket és a két perces kiállításokat. A végén kicsit rutintalanok voltunk, kapkodóvá vált a játékunk. Akkor, ha kicsit türelmesebbek vagyunk, még szorosabbá tudtuk volna tenni a mérkőzést. Örülök a játékunknak, és gratulálok a Ti