2. |
  3. 11 °C
  4. |

Lakitelek nyerte a szomszédházi rangadót

A Megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság Északi csoportjának 6. fordulójában Tiszaalpár látogatott Lakitelekre. A két csapat örök rangadóján a hazaiak jobbnak bizonyultak ellenfelüknél.

A vártnál is jobban kezdődött a találkozó a lakitelekiek számára, mert már 6. percben a tiszaalpári kapuban landolt Erős Gergő jobb oldalról leadott lövése 1–0. Ez nyugtatóan hatott a játékosokra, és egyre több támadást vezettek Verebélyi kapujára. Gólt mégis a vendégeknek sikerült szerezniük, amikor egy előre vágott labdára Gaál Márk rajtolt. Balla kijött a kapujából el is érte a labdát, de rárúgta a játékszert Gaálra, aki a testéről lepattanó labdát begurította a kapuba 1–1. Nem sokáig állt fenn ez az eredmény, mert két perc múlva Farkas Márk ismét a hazaiakat juttatta előnyhöz 2–1. A második félidő elején szintén Farkas növelte az előnyt 3–1. Pontosan egy óra telt el a mérkőzésből, amikor Erős a jobb oldalon kapott labdával megiramodott. Verebélyi kijött a kapujából, de szabálytalankodott a csatárral, ezért a játékvezető kiállította. A tíz főre fogyatkozott vendégek már nem tudtak olyan játékerőt képviselni, hogy változtassanak az eredményen, sőt újabba gólokat kaptak. Először egy kapu előtti kavarodás után Hencz Viktor helyezett a kapuba 4–1. Illés Kristófnak is volt egy hatalmas kapáslövése, ami a felső kapufáról pattant vissza. A következő helyzetét azonban már berúgta 5–1. Már csak két perc volt hátra a mérkőzésből, amikor Erős Gergő is megszerezte második gólját és beállította végeredményt 6–1.

Lakitelek–Tiszaalpár 6–1 (2–1)

Lakitelek, 300 néző. Vezette: Vörös (Minda, Takács)

Lakitelek: Balla (Tóth Z.) – Tamásy K. (Hencz), Kertész (Kovács L.), Kovács Márk., Győri (Seres), Harabula, Erős (Kovács Máté.), Kasza, Farkas M., Illés, Tamásy R. Edző: Sáfár Sándor

Tiszaalpár: Verebélyi – Murányi, Nagy-Gál (Németh), Surányi (Timafalvi), Gaál, Szabó G., Pásztor, Török (Farkas N.), László, Gyenes (Dobos), Fábián. Edző: Kádár Tibor

Gólszerző: Erős 6., 88., Farkas M., 19., 51., Hencz 75., Illés 86., ill. Gaál 17. Kiállítva: Verebélyi 60. Ifjúsági eredmény 3–1