2. |
  3. 19 °C
  4. |

A vártnál könnyebben nyert a Lakitelek

A megyei II. osztályú labdarúgó bajnokság Északi csoportjának hétvégi mérkőzésén, a két szomszéd település Tiszaalpár és Lakitelek találkozott egymással. A vártnál könnyebb győzelmet aratott a vendégcsapat.

Az elhalasztott tavaszi 14. fordulót most játszották le. Sajnos még nem az új pályán, hanem az újfaluin volt a találkozó. Már az első percekben látszott az, hogy a lakitelekiek magukhoz ragadták a kezdeményezést. Ennek eredményeként az első fél óra végén Huber Dániel révén szabadrúgásból megszerezték a vezetést 0–1. Még tíz perc sem telt el, és jött az újabb találat, amit Illés Kristóf jegyzett 0–2. A második félidőben is inkább a vendégek játéka dominált. Igaz csak a mérkőzés hajrájában, de újabb két gólt lőttek Illés Kristóf 0–3, majd Győri Sándor révén 0–4. A hazaiak szépítő gólját Borsi Sándor szerezte tizenegyesből 1–4.

Tiszaalpár–Lakitelek 1–4 (0–2)

Tiszaalpár, 170 néző. Vezette: Baráth (Friebert, Erdélyi)

Tiszaalpár: Túri – Németh (Czimer), Palásti (Fekete), Surányi, Gál, Borsi, Timafalvi, Pásztor, Hekkel, Nagy-Gál, Fábián. Edző: Kádár Tibor

Lakitelek: Balla – Kovács J. (Kovács L.), Kasza, ifj. Sáfár, Hencz, Győri, Erős (Illés), Subicz, Farkas M., Huber, Tamásy. Edző: Sáfár Sándor

Gólszerző: Borsi 89., ill. Huber 29., Illés 38., 87., Győri 82. Ifjúsági eredmény: 0–1