2. |
  3. 12 °C
  4. |

Remek győzelem Kecskeméten

Hazai pályán szenvedett vereséget a második helyezett KLC a Lakitelektől. A végig jobban játszó vendégek nagy sikert könyvelhetnek el, ráadásul a Kecskemét csapatából két játékost is kiállított a játékvezető.

Jól sikerült a felkészülése a tavaszi szezonra a Lakiteleki TE megyei II. osztályú labdarúgó csapatának. Négy edzőmérkőzést fölényesen nyertek, csak egy alkalommal játszottak döntetlent. Most a bajnokság második felének első mérkőzésén a Kecskeméti LC-hez utaztak, és Győri Sándor remek találatával már a 7. percben megszerezték a vezetést. A hazaiak nem sokkal később a 10. percben Zsoldos László révén egyenlítettek, de ezt követően már nem tudták több alkalommal bevenni Balla Tamás kapuját. Negyed óra elteltével az új szerzemény Huber Dániel pompás szabadrúgás góljának örülhettek a szép számmal megjelent lakiteleki szurkolók. Igaz, a kecskemétiek is lőttek kapufát, de a végig jobban játszó vendégek nem engedték ki kezükből a játék irányítását. A második félidőből alig telt el tíz perc újabb találatot értek el a lakitelekiek, a másik új játékos, Farkas Márk révén. A 65. percben Módra, utolsó emberként felvágta a kitörő Erős Gergőt, amiért megkapta a piros lapot. Keresztes Béla pedig második sárga lapja után mehetett idő előtt zuhanyozni.

Kecskeméti LC–Lakitelek 1–3 (1–2)

Kecskemét, 100 néző. Vezette: Fehérvári (Rácz, Harsányi)

Kecskeméti LC: Meggyes – Keresztes (Csordás), Módra, Horváth, Szűcs, Szabovik (Kovács M.), Péntek (Dócs), Pusztai (Bozsik), Zsoldos, Major, Kőrös. Edző: Bende Csaba

Lakitelek: Balla – Kovács J., Seres, Sáfár, Győri, Rózsa (Farkas N.), Erős (Kovács L.), Subicz (Hencz), Huber, Farkas M. (Hojsza), Tamásy. Edző: Sáfár Sándor

Gólszerző: Zsoldos 10., ill. Győri 7. Huber 16., Farkas M. 56. Kiállítva: Módra, Keresztes. Ifjúsági eredmény: 3–0