3. 13 °C
  4. |

Döntetlennel zárult a rangadó

Harc és küzdelem jellemezte a rangadót. A nagy szél miatt azonban folyamatos, jó játék nem tudott kialakulni a küzdőtéren.

A két szomszéd település, Lakitelek és Nyárlőrinc között mindig nagy harc folyik a pontokért a bajnokságban. A két megyei II. osztályú labdarúgó csapat játékosai jól ismerik egymást, így mindig a pillanatnyi forma dönt arról, hogy melyik csapat, nyer, vagy veszít. Ezúttal az időjárás is közrejátszott abban, hogy nem olyan játék folyt a pályán, ahogy a játékosok és a szurkolók elképzelték. A nagy szél több alkalommal is megtréfálta a pályán lévőket. Az első félidőben a lakitelekieket támogatta, ennek hatására több helyzetet is kidolgoztak a hazaiak. A két kapufa mellett Győri Sándornak sikerült a vezetést is megszerezni, egy kapu előtti kavarodás után. A második játékrészben a nyárlőrinciek „élvezhették” a szél nyújtotta előnyt. Az 53. percben tizenhatoson belüli szabálytalanság miatt büntetőt ítélt javukra a játékvezető, amit Torbán Csaba értékesített. A hátra lévő több mint fél órában változatos játék folyt a pályán. A vendégek hálóőrének, Magyar Imrének több alkalommal is bravúrral kellett hárítania, míg Balla Tamásnak a hazaiak kapusának mindössze egy alkalommal kellett védenie. Sajnálatos módon a játékvezető nem állt a helyzet magaslatán. Talán a rangadó megérdemelt volna egy jobb, képzettebb sípmestert, és akkor nem váltott volna ki annyi indulatot a szurkolókból, ami a mérkőzés közben és utána is felé irányult. Lakitelek–Nyárlőrinc 1–1 (1–0).